Valmieras svētki ir ikgadējs notikums, kurā tiek atzīmēta pilsētas vēsture, kultūra un kopiena. Šogad, svinot Valmieras 741. dzimšanas dienu, svētkiem pievienota jauna šķautne, kur starp kultūras, mākslas un izklaides pasākumiem pirmo reizi 25. jūlija ceturtdienas pievakarē plkst. 19.00 svētku viesi un apmeklētāji aicināti uz sarunu vakaru  „Naktslampiņa” par demokrātiskām tēmām Valmiermuižas parkā, vakaru noslēdzot ar latviešu spēlfilmu  „Mana brīvība”.

Jēgpilnas sarunas, saturīga domu apmaiņu un diskusijas par sabiedriski aktuāliem jautājumiem rosina sabiedrības iesaistīšanos, mums visiem svarīgos procesos, un tas ir jāsvin! Valmieras svētku viesi aicināti baudīt Valmiermuižas parka laisko atmosfēru, klausīties un piedalīties sarunās par sieviešu lomu politikā, sabiedrībā un vakara noslēgumā plkst. 22.00 baudīt filmu „Mana brīvība”.

Sarunu tēmas:
*mūsdienu sievietes balanss starp karjeru, darbu un privāto dzīvi;
*sieviešu aktīva iesaiste sabiedriskajā dzīvē un politikā mūsdienās, ietekmējot nākamās paaudzes sieviešu lomas un tiesības;
*sievietes lomas attēlojums mūsdienu sabiedrībā filmā Mana brīvība”.

Sarunās piedalīsies Dace Melbārde, Eiropas parlamenta deputāte (2019-2024); Dana Narvaiša, izglītības uzņēmuma „Lielvārds” kompetences centra vadītāja, Cēsu jaunās pamatskolas dibinātāja; Evita Ašeradena, Valmieras drāmas teātra direktore, dramaturģe; Patricija Siliņa, Valmieras novada fonda vadītāja; Valdis Melderis, TV un radio raidījumu vadītājs un Inga Kunga-Melgaile, filmas „Mana brīvība” režisore.

Aizsākot un ieviešot sarunu tradīcijas arī Valmieras novadā, diskutējot par sabiedrībai svarīgiem jautājumiem, Valmieras novadnieki jeb Strenču pilsētas bibliotēka, Valmiermuižas kultūras biedrība un Valmieras novada fonds pirmo reizi rīko demokrātisku sarunu vakaru Valmieras svētku ieskaņā. Par pasākuma norisi sakām paldies Latvijas Pilsoniskajai aliansei, LR Kultūras Ministrijai un Sabiedrības integrācijas fondam. Sarunu vakars rosinās dialogu ar sadarbību, aktualizējot demokrātijas un Eiropas Savienības vērtības, Latvijas piederību Eiropas kopienai un Latvijas dalības Eiropas Savienībā 20-gades nozīmību.