8. augustā plkst. 21.00 Valmiermuižas parkā aicina uz šīs vasaras ceturto brīvdabas kino vakaru. Tajā tiks demonstrēta režisora Staņislava Tokalova dokumentālā filma „Viss būs labi” (2023, Ego Media).

Pirms filmas seansa paredzēta diskusija, kurā piedalīsies filmas režisors S. Tokalovs un biedrības „Cerības pakāpiens” pārstāve Viktorija Brjuņina.

Spraiga raksturu drāma, kas ļauj saskatīt varoņos sevi un savus līdzgaitniekus, vienlaikus atstājot telpu skatītāja šaubām, nepiekritībai un nenoformulētajām atbildēm. Deviņdesmitgadniece Ņina ir ģimenes simbols – viņai padomju nostalģija ir šodiena, kur 9. maijs ir pašcieņas svētceļojums. Viņas atvase Irina, svaidoties starp pilngadīgās meitas audzināšanu, vīra Raula kontroles tirādēm un mammas aptekalēšanu, slauka asaras un vēl visiem to labāko. Kā svētbilde fonā vīd allaž ieslēgtais televizors – ekrānā ik pa laikam redzams vadonis Putins.

Tokalovs ieved skatītāju savu tuvinieku – Latvijas krievvalodīgo kopienas – ikdienā Purvciemā četru gadu garumā. Kopā ar operatoru un līdzscenāristu Valdi Celmiņu režisors ir radījis godīgu dokumentālo tuvplānu – tā savā ziņā ir „ideāla vēsturiska melodrāma” par viņa dzimtu, Latvijas etnisko sašķeltību un krievvalodīgās sabiedrības piederību pēdējos 30 gadus. Bez apsolījumiem, ka „viss būs labi”, tā šķetina valstiski nozīmīgus jautājumus par integrāciju, vēsturisko atmiņu, propagandu un identitāšu karu. To, kas kartē mūsu apziņu un izvēles.

Kino vakaru apmeklējums bez maksas.

Pasākumu organizē Valmiermuižas kultūras biedrība, piedalās Latvijas Kinematogrāfistu savienība, atbalsta Valmiermuižas alus darītava un Valsts kultūrkapitāla fonds.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Publikācija ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild Valmiermuižas kultūras biedrība.

Pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts. Iegūtie foto un video materiāli var tikt izmantoti organizatora un pasākuma publicitātes aktivitātēm.

#SIF_NVOFonds