Atbalstām

Mēs Valmiermuižā paturam prātā, ka spēku smeļamies no zemes, ko sauc par Latviju. No latviešu valodas, ieražām un kultūras. Tamdēļ arī par goda lietu uzskatām atbalstīt liela mēroga Latvijas kultūras notikumus, kas mūsu ieražas un valodu uztur dzīvu, kā arī daudzina Latvijas vārdu pasaulē caur kultūru – teātri, mūziku, kino, dzeju, modi, fotomākslu, tēlotāja mākslu un arhitektūru. Gluži kā Valmiermuižas alus garšu izslīpēšana ir ilga un pamatīga, mēs ticam, ka veiksmīgākā ir tā sadarbība, kas balstās uz ilgstošām, uzticības pilnām attiecībām, kuras vieno kopīgi mērķi un pārliecība.

Valmiermuižas etnomūzikas festivāls  

Kopš 2011. gada Valmiermuižas parku vasarā pieskandina etnomūzika. „Jaunie Jāņi”, „Saulgriezis”, „Sviests”, kopš 2022. gada – „Valmiermuižas etnomūzikas festivāls”, kas izaudzis par starptautisku. Tad mūspusē tiek piedāvāta gan pašmāju, gan starptautiska, mūsdienīga etnomūzika, laikmetīgā māksla un iespēja izbaudīt vēsturisko Valmiermuižas parku, darbojoties vietējo amatnieku meistarnīcās, tirdziņā iegādājoties pašmāju ražojumus un baudot vietējos gardumus. Valmiermuižas alus saimnieks radoši brūvē alu dziesmu un melodiju svinēšanai! Alus kā etnomūzika – no tautas senatnes nākušas tradīcijas ar dzīvi apliecinošiem jaunu ceļu meklējumiem. 

Latvijas Republikas Zemessardze 

Jubilejas Alus — Brīvība

2019. gada vasarā Latvijas armija atzīmēja savu simtgadi. Valmiera ir stāvējusi cieši līdzās mūsu bruņoto spēku pirmsākumiem un valsts patrioti ir arī Valmiermuižā, tāpēc Zemessardzes brigādes komandiera Mareka Ozoliņa rosinājums radīt īpašu alu par godu armijas svinībām rada atsaucību darītavas saimē. Tā tapa alus „Brīvība”. Brīvība ir vērtīgākais, kas tautai var būt. Brīvība ir jāizcīna, brīvība ir jāsargā un brīvība ir jāsvin! Savu parakstu uz īpašā brūvējuma licis gan Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, gan Valmiermuižas alus saimnieks Aigars Ruņģis. Nefiltrētais alus „Brīvība” tika pildīts 2500 pudelēs, no kurām tūkstoti Valmiermuiža atvēlēja Latvijas armijas simtgades svinībām. 

Alus — Savas zemes sargs

Pārliecība par to, ka Latvijai nepieciešama tautas pašaizsardzības organizācija, radās jau 1991. gada sākumā, barikāžu laikā. Tā paša gada 23. augustā, pāris dienu pēc neveiksmīgā puča, tika pieņemts likums „Par Latvijas Republikas Zemessardzi”. 30 gadu laikā, kas aizritējuši kopš dibināšanas brīža, Zemessardze ir kļuvusi par Latvijas aizsardzības balstu. Par godu nozīmīgajai gadskārtai Valmiermuižas mazajā darītavā 2021. gadā tapa gaišs un drosmīgs alus – „Savas zemes sargs”. 

Valmieras vasaras teātra festivāls  

Valmieras vasaras teātra festivālu un Valmiermuižas alus darītavu radoši dzirkstoša un drosmīgi atsvaidzinoša sadarbība saista jau no festivāla pirmsākumiem – 2016. gada. Ja teātra festivāla radošā komanda piedāvā alternatīvu skatījumu uz dzīvi, tad Valmiermuižas alus darītava ik gadu priecē ar festivālam veltītu spilgtu alu vai kādu bezalkoholisku garšu no „Gardu muti zelteris”. 

Tutas lietas

Tuta un viņas lapsiņa ir bērnu iemīļotas raidījuma varones, kuras aicina svinēt svētkus uz vienas garšas nots kopā ar „Gardu muti zelteris” radīto Tutas svētku dzērienu. Burbuļmākoņu, bizbizmārīšu punktiņu un ņirbošu saules staru pavadīta, Tuta basām kājām pa siltu un irdenu zemi devās pēc sulīgiem rabarberiem. Naski iemērca cukura dozē sārti sīvo kātu un laimē aizmiedza acis. Šo bērnu dienu prieka sajūtu iedvesmoti, „Gardu muti zelteris” radīja dzirkstošu bērnības garšu – Tutas svētku dzērienu greznā 0,7 l pudelē. 

Taku skrējiens „Stirnu buks”

Lai svinētu lielas un mazas uzvaras, Valmiermuižas alus saimnieks radīja pilnmutīgu, dzintara krāsas gaišā alus brūvējumu „Bukalus”. Īpašais Valmiermuižas alus brūvējums „Bukalus” un „Gardu muti zelteris” Latvijas ābolu „Bukzelteris” veldzēs pēc enerģiska „Stirnu buka” skrējiena! 

Skaņu mežs

Katram no mums – savas slāpes. Nepieradinātās mūzikas festivāla „Skaņu mežs” klausītājiem tās ir slāpes pēc jaunākā alternatīvajā mūzikā. Festivāls veldzē avangarda cienītājus ar nedzirdētiem skaņu apvāršņiem. Kokmuižas aldari ik gadu spirdzina klausītāju radošos prātus ar festivālam veltītām garšām.

Riga IFF

Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF) īsā laikā kļuvis par vienu no vērienīgākajiem kultūras notikumiem Latvijā. Tie ir ikgadēji kino svētki, kas starptautisko kino industriju iepazīstina ar aktuāliem autordarbiem no Baltijas jūras reģiona un Ziemeļvalstīm un pašmāju kino skatītāju ar pasaules aktualitātēm. Festivāla kinematogrāfiskos pārsteigumus ar negaidītām garšām bagātina arī Kokmuižas alus darītava.