Svinību kalendārs

Latvijas garšu vēlās brokastis

VALMIERMUIŽAS ALUS VIRTUVE, 3. DECEMBRIS PLKST. 10.00-16.00

Nesteidzīgas Latvijas garšu vēlās brokastis Valmiermuižas alus virtuvē kopā ar ģimeni un draugiem.

Piedāvājumā saimes galds ar siltiem brokastu ēdieniem, dažādu veidu salātiem un aukstām uzkodām, pašu cepta alus maize un saldēdienu piedāvājums. Degustācija Valmiermuižas alus darītavas brūvējumiem. Garda Latvijas zāļu tēja un Valmiermuižas dziļurbuma ūdens.

Valmiermuižas alus virtuves krodzinieki maltītei pieskaņos Valmiermuižā brūvētās garšas, kas priecēs gan lielus, gan mazus ciemiņus.

Latvijas garšu vēlās brokastis 1 personai:
pieaugušajiem – 15 EUR;
bērniem no 6 līdz 12 gadu vecumam – 7 EUR.


Rezervāciju pieteikšana: +371 28664424 vai alusvirtuve@valmiermuiza.lv. Pēdējo rezervāciju pieņemam svētdienā līdz plkst. 15.30.

Muzikāla dzejas izrāde „Mīlestības gads” Valmiermuižā

VALMIERMUIŽAS ALUS VIRTUVE, 7. DECEMBRIS PLKST. 19.00

Valmiermuižas alus viesistabā aicina uz Mārtiņa Vilsona dzejas un mūzikas izrādi „Mīlestības gads”.

Mīlestība apciemo visnegaidītākajos brīžos. Tā rada iedvesmu iepretim ikdienišķajai pasaules realitātei.

Mīlestība uz dzīvi.

Mīlestība uz sievieti.

Čaks bija sabiedrības dvēsele – kur bija Čaks, tur bija dzīvība. Asprātīgi tosti, pagodinājumi kādām pavisam necilām sievietēm, kas, dzejnieka izceltas, pēkšņi aizkustinoši iemirdzējās. Īso svārku, skatiena vilinājuma, kairo pieskārienu akcentējums veidoja Čaka erotisko dzeju, kam bija saikne ar dziļāko, tikai apjaušamo juteklību.

Niks Matvejevs bija dzīves gardēdis, vienlaikus kautrīgs un labsirdīgs cilvēks ar nebēdnīgi dzirkstošām acīm. Mūziķis, komponists, apveltīts ar izcilu humora izjūtu, stāstnieka talantu un plašu sirdi. Niks mums ir atstājis divus diskus ar Čaka dzeju: „Dziesmas meitenēm” un „Atzīšanās”. Izrādē „Mīlestības gads” skan dziesmas no šiem diskiem Mārtiņa izpildījumā, kas ir dāvana draugam – Nikam 65. dzimšanas dienā.

Mārtiņa Vilsona dzejas pasniegšanas veids aizved pāri laikam. Vīrišķīga un viegli ievainojama ir sirds, kurā Mārtiņš dalās ar saviem skatītājiem. Nekautrīgi un atklāti. Izrādes muzikālais noformējums ir Mārtiņa balss un ģitāras ziņā.

Par čakisku līdzdomāšanu Mārtiņš Vilsons ir apbalvots divas reizes: 2021. gadā tika pasniegta Aleksandra Čaka balva par spilgtu un ilggadīgu devumu Aleksandra Čaka dzejas uzvedumu veidošanā un dzejnieka daiļrades vērtību apliecinājumu izrādē „Čaks. Vilsons. Iedomu spoguļi”, 2014. gadā par A. Čaka daiļrades popularizēšanu piešķirta A. Čaka piemiņas nozīmīte.

Pasākums Valmiermuižas alus viesistabā – šaurā lokā un mājīgā atmosfērā.

Pasākuma ilgums 1 stundu 15 min. vai kamēr raisās dzejas iedvesmotas sarunas.

Biļetes iegādājamas bezridas.lv.

Rīko: Vilsons Production, Valmiermuižas kultūras biedrība. Atbalsta: Valmiermuižas alus darītava, GARDU MUTI zelteri, Aleksandra Čaka muzejs

Pusdienu piedāvājums

IK DARBA DIENU PLKST. 11.30–14.30

Darba dunā jārod brīdis pilnvērtīgai un gardai maltītei, lai radošs gars un spēks visai dienai. Valmiermuižas alus virtuve katru darba dienu plkst. 11.30–14.30 aicina baudīt pusdienu piedāvājumu, kas nesteidzīgi gatavots no vietējo saimniecību labumiem.

Galdā tiks celti gardi un sātīgi ēdieni – zupa, pamatēdiens, piedevas, salāti un deserti. Ciemiņiem pašiem būs iespēja servēt sev maltīti, izvēloties porcijas lielumu un ēdienu dažādību.

Pusdienu piedāvājums 1 personai:

zupa un pašu cepta alus maize ar aizdariem – 4 EUR;

mazais pusdienu šķīvis – 5 EUR;

lielais pusdienu šķīvis – 6 EUR;

ūdens iekļauts cenā.