2023.gada 14.augusts

Aizvadot vasaras vakarus, 18. un 24. augustā aicina baudīt dzīvās mūzikas koncertus Valmiermuižā! Pasākumi norisināsies Valmiermuižas alus terasē, ļaujot tuviem un tāliem Valmiermuižas viesiem atpūsties no ikdienas steigas, baudot gan lirisku, gan roķīgu un pavisam smagu mūzikas skanējumu. Šoreiz Valmiermuižā ciemosies Islandes dabas iedvesmotā Diāna Sus ar grupu, bet jaudu piešķils grupa „Mēles galā” un valmierieši „Mentem”. 18. augustā plkst. 19.30 | Diāna Sus ar grupu 

Diāna Sus (Sus Dungo) ir „cross-genre” (starp-žanru) mūziķe ar īpašu tuvumu filmu mūzikai. Šis būs otrais publiskais koncerts pēc 7 gadu pārtraukuma Latvijā, kopš Diāna dzīvo un aktīvi darbojas Islandē. Latvijā Diāna ir zināma kā „Sus Dungo” (indie-folk) un „The Foxtails” (rockabilly) grupu veidotāja, bet šobrīd ir izdevusi „live” mini albumu „Winter Luallbies” un gatavo otro solo albumu no albumu kvarteta, kur katrs albums tiks veltīts kādam gadalaikam. Koncertā tiks atskaņoti skaņdarbi no topošā albuma un drīz iznākošais singls „In Your Wilderness”. Diānai pievienosies spēcīgs un iedvesmojošs sastāvs: čelliste Erna Daugaviete, bundzinieks Sigvards Dižais, basģitāriste Marika Arro un ģitāriste Līga Inkēna. 

24. augustā plkst. 19.30 | „Mēles galā” un „Mentem” 

Atbildes uz daudziem filozofiska rakstura jautājumiem varēs uzzināt, baudot kārtīgu alternatīvā rokenrola pieredzi no grupas „Mēles galā”. Grupas dalībnieki saka: „Naglojiet savus jumtus kārtīgi, jo pastāv risks, ka mēs tos norausim!” „Mēles galā” veido vokālists un ģitārists Rūdolfs Rācenājs, solo ģitārists Kārlis Neiburgs, basģitārists Roberts Židelis, bundzinieks Mārtiņš Ābelītis. Grupa šogad iekļuva lielākā studentu grupu un izpildītāju mūzikas konkursa Latvijā „Hadrons” finālā. 

„Mentem” ir smagā metāla grupa, kas dibināta 2021. gadā Valmierā. Grupa spēlē sludge metāla un groove metāla apvienojumu, iekļaujot arī progresīvās mūzikas elementus un zemus ģitāras skaņojumus. Grupa pašlaik strādā pie sava pirmā albuma – jaunās dziesmas varēs dzirdēt arī koncertā Valmiermuižā.

Muzikālais baudījums labi saskanēs ar Valmiermuižas alus virtuves gardumiem, Valmiermuižas alus darītavas brūvējumiem un spirdzinājumiem. Galdiņu rezervācijai: +371 28664424 vai alusvirtuve@valmiermuiza.lv.

Koncertus rīko Valmiermuižas kultūras biedrība ar Valmiermuižas alus darītavas atbalstu.

Pasākuma apmeklējums bez maksas.Papildu informācija:
Valmiermuižas kultūras biedrība
tālr.: +371 2733779, e-pasts: kultura@valmiermuiza.lv.lv

 

August 14, 2023